Plodná vize

Příběhy mateřské touhy očima fyzioterapeutky

270 Kč

Plánujete miminko? Chcete na to připravit sebe a své tělo? Nebo se to nedaří? Prostřednictvím příběhů z autorčiny praxe můžete nahlédnout do života žen i mužů, které spojuje téma plodnosti, a to nejen ve vztahu k plození dětí. Jsou to příběhy, o kterých se nahlas nemluví. Skryté a pod pokličkou přitom zásadním způsobem ovlivňují náš život.

 A zamyslet se nad otázkami jako jsou:

  • Každý muž i žena by měl mít děti, jinak nezapadá do normálu. Opravdu?
  • Nejde “nám” otěhotnět. Je s “námi” vše v pořádku?
  • Je mi fajn bez dětí. Mohu to říct nahlas?
  • Baví mě úplně jiné věci, tvořím, cestuji, věnuji se svým blízkým, ale nemám vlastní děti. Jsem proto (ne)plodný/á?
  • Půjdeme na umělé oplodnění. Víte, co to doopravdy znamená, a jaké jsou možnosti?

Kniha samotná obsahuje mnoho otázek k zamyšlení, kromě příběhů žen a mužů také příběh paní Ludmily Mojžíšové, legendární fyzioterapeutky a tvůrkyně ojedinělé metody pomáhající ženám otěhotnět.

Svými vhledy, názory a recenzemi obohatily knihu mnohé osobnosti jako jsou lékaři Jan Hnízdil a Jan Vojáček, rodinná terapeutka Eva Labusová nebo systemický poradce a facilitátor konstelací Jan Bílý.

ISBN: 978-80-906901-2-7
Brožovaná, 136 stran

Kniha vznikla díky crowdfundingové podpoře mnoha příznivců a přátel na portálu Hithit, kteří přispěli na její tvorbu částkou více než 140 tis. Kč. Děkujeme!

Radka Tomášková

Radka Tomášková je fyzioterapeutka, která jde do hloubky všech témat ženství.

Sexualitu, početí dítěte, těhotenství a jeho zrození vnímá jako jeden celek. V tomto duchu pracuje se ženami, které doprovází na cestě k mateřství. Porod považuje za vrchol tělesného umění ženy. „Je to veliká věc. Žena přivádí na svět hned dvě nové bytosti. Miminko a hlavně sebe.“

www.radkatomaskova.cz 

Přes 10 let pomáhám ženám a párům k vytouženému dítěti. S úctou pozoruji početí jako křehkou souhru mnoha sil. Své zkušenosti, postřehy i příběhy z praxe jsem vtělila do knihy Plodná vize, která vám pomůže získat nový pohled na (ne) plodnost a (ne) mateřství. Je určena všem, kterých se téma plodnosti a mateřství týká, týkalo nebo bude týkat.

Způsob, jakým děti plodíme, rodíme a vychováváme vypovídá o naší skutečné prosperitě. Příchod budoucí generace se týká každého z nás…

Reference ke knize Plodná vize

„Nejsem lékař klasického ražení. Zajímají mě přesahy, záhadnost našeho bytí od počátku, početí, až do konce, smrti. Ze zdraví se stala věda a ne umění. Neštítím se jako lékař sám mluvit o důležitosti vědomého početí, vědomého rodičovství a přestože jsem muž, tak o důležitosti nalezení ženského principu v ženách a v této společnosti. Jsem velmi rád, když mohu číst řádky knihy Plodná vize dotýkající se přesně těch témat, která sám považuji za velmi důležitá. Důležitá pro zdraví dětí a tím také zdraví budoucích generací a této společnosti, která se jasně potácí v krizi identity a čelí epidemii chronických onemocnění.“

– Jan Vojáček, lékař funkční medicíny

Reference ke knize Plodná vize

Knížku Plodná vize velmi doporučuji. Ačkoliv sám děti nemám, něco ve mně s příběhy v knize rezonovalo. Hledání, putování životem, touha po naplnění, naděje, příčiny dočasného neúspěchu a radost, když se něco velikého povede… Ale také pochopení, že přes veškerou péči, pomoc i úžasné terapeutické metody zůstávají odpovědi na naše životní otázky – týkající se lásky, dětí či smyslu našeho života – kdesi „tam nahoře“, u Bohyň a Bohů, v tajích Universa. Jednoduše u toho, co je větší než my sami.

– Jan Bílý, systemický poradce, facilitátor konstelací, kouč, spisovatel.

Reference ke knize Plodná vize

„Dříve by mne nenapadlo, že esenci početí a přístup k mateřství lze výstižně zachytit v tak malé knížce. Radce se to povedlo. Příběhy v ní otištěné a doplňující otázky mne zasáhly svou syrovou pravdivostí a hluboce uzdravující podstatou. Po třech letech čekání na miminko v sobě cítím klid a důvěřuji, že jdu správným směrem.“

– Alice Kirš, zakladatelka projektu Ženy ženám

Prohlédněte si ukázku z knihy

Rozhovor s autorkou Radkou Tomáškovou

Ilustrace v knize