O nás

Monika Tomíčková je vystudovaná právnička, která mnoho let pracovala v oblasti osvěty a společenské odpovědnosti. Řídila nadaci Divoké husy a působila jako manažerka charitativních projektů v České televizi. Je máma dvou dospělých dětí, partnerka, nakladatelka, překladatelka a nadšená bylinkářka. Knihám se věnuje více než 8 let, přivedla na svět první dětské motivační knihy v ČR od autorů Dr. Wayne Dyera a Eckharta Tolleho. Miluje přírodu, tanec, vodu a cestování.

Terezie Dubinová je hebraistka, spisovatelka, matka dvou dospívajících dcer a partnerka. Připravuje kulturní program pro synagogy v Turnově a Jičíně, přednáší a vede semináře po celé ČR i na Slovensku. Je astroterapeutka a na svém webu oheladom.cz uveřejňuje autorské články. Nově je vedoucí komise životního prostředí v Jičíně, protože miluje přírodu a zvířata. A také teplo, kočky, moře a Izrael.

Jak jsme začaly?

Hledaly jsme inspirativní knížky, které by nám v životě pomohly. Dnešní člověk potřebuje zvládat život plný povinností, rychle se orientovat v množství informací a zároveň vnímat spokojenost a smysl svého bytí. Inspirovala nás skvělá lektorka, moderní vzdělaná spisovatelka a žena s mimořádnými schopnostmi Inelia Benz. Na univerzitě v Dublinu vystudovala komunikaci, kterou považuje za klíčovou pro svoji práci. Jako praktická matka čtyř dětí zásadně učí a mluví jen o tom, co sama prožila a zvládla.  Své znalosti a zkušenosti předává srozumitelně a jednoduše a představuje pro nás sexy kombinaci moderní spirituality a racionalityChtěly jsme, aby její knihy byly k dostání i v češtině, a nezapadly v moři esoterické literatury. 

A tak přišel nápad zapojit naše rodiny, kamarády, kolegy i širší veřejnost a vydat její první knížku s pomocí crowdfundingu. (Crowdfunding je moderní forma financování a spolupráce, kdy na výslednou částku se skládá po malých příspěvcích celá veřejnost.)

Cílovou částku potřebnou pro výrobu prvních 1500 ks jsme získali již během prvního týdne měsíční crowdfundingové kampaně! Naše první kniha Jsi Čaroděj/ka? tak mohla vzniknout díky podpoře více než dvou stovek podporovatelů a nadšenců.

Jaké knihy vydáváme a proč?

Naše knížky inspirují a nabízejí nový pohled na témata často tabuizovaná či zkreslená jako jsou mateřství, (ne)plodnost, ženský cyklus, ženské archetypy, stereotypy v partnerství, patriarchát a matriarchát, duchovní průvodci a svobodná vůle, magie, esoterie, rituály, intuice a mimořádné schopnosti a mnoho dalších.

Podporují každého, aby si našel svoji vlastní cestu a originální řešení svých problémů sám v sobě. Aby přestal hledat neustále nové metody a spoléhat na to, že to někdo jiný ví lépe než on sám. 

Vydáváme jen to, co jsme samy četly a co nám funguje.

Proč bych měla číst zrovna vaše knihy a ne chodit do skupinové terapie nebo svépomocné skupiny nebo do kostela?

Dnešní moderní žena je samostatná, potřebuje mít život pevně ve svých rukou a rozumět sama sobě, svému tělu. Nemá času nazbyt, potřebuje praktické, srozumitelné a kvalitní informace od žen, které už v situacích, které ona řeší, byly a úspěšně je zvládly. Tím získává podporu a pocit, že na “to” není sama. Takové informace a podporu dostane v našich knihách.

V čem vynikáme?

Knihy samy píšeme nebo překládáme, abychom zajistily kvalitní a přesný obsah. 

Svoje autory osobně známe. 

Využíváme moderní způsob financování, tzv. crowdfunding (společné financování). Díky tomu se na vzniku našich knížek podílí naše rodiny, přátelé, kolegové i široká veřejnost.

Jsou naše knihy jen pro ženy?

I pro muže. Když jsme připravovaly knížku Jsi Čaroděj/ka?, tak její autorka Inelia chtěla, aby bylo jasné, že je to knížka pro ženy i muže. Proto jsme si hodně pohrály s její obálkou a názvem. Je pravda, že většina našich čtenářek jsou ženy, ale máme také mnoho mužských čtenářů. A to nás těší!

Věříme, že je třeba překonat stereotypy a vzorce či programy, ve kterých jsme po staletí či spíše tisíciletí žili, a které diktovaly ženám i mužům, co mají či nemají dělat a jak se mají chovat.

Věříme, že naše knihy pomohou lidem zjistit, že nepotřebují návod na život, protože už ho dávno mají.

Věříme v sílu spolupráce a vzájemné podpory.

V médiích

Rozhovor Terezie Dubinové s Barborou Tachecí pro Český rozhlas

Ultraortodoxní židé se v Izraeli nebrání sociálním dávkám, i když neuznávají stát jako partnera a žijí jako stát ve státě, tvrdí hebraistka a kulturoložka Terezie Dubinová. O tom, jak se ultraortodoxní komunita snaží svá přísná pravidla vnutit veřejnému prostoru, je i její nová kniha.

 

Rozhovor Terezie Dubinové o nové knize JAK NAPRAVOVAT SVĚT: ROZHOVORY S INSPIRATIVNÍMI IZRAELCI na Dnech židovské kultury v Olomouci
Rozhovor se spisovatelkou Terezii Dubinovou pro Pravý domácí časopis

Jsme na začátku nového příběhu…

S Terezií Dubinovou o době transformace, změně paradigmatu, znovuprobouzející se ženské síle, o naději a otevřených srdcích a o tom, že opravdovost a upřímnost je víc než dokonalost.

 

Spisovatelka Terezie Dubinová o knize Rozhovor s andělem

Právě vychází nová kniha Inelie Benz v češtině! Po debutu Jsi Čaroděj/ka? jsme s kamarádkou Monikou zvolily pro vydání v jejím nakladatelství Zlatý květ Ineliinu knihu Rozhovor s andělem. Kdo by neměl rád anděly, že ano… Ale jak to tak u Inelie bývá, z milého příběhu o setkání malé holčičky s andělem Gabrielem se vyvine fascinující rozhovor o povaze duše,o  náboženství, úloze andělů na Zemi, podstatě evoluce, lidských schopnostech a jejich omezení či o charakteru času.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Pomohlo by nám vědět, že máme na co navazovat, říká autorka knihy Kořeny ženské spirituality

Rozhovor s hebraistkou Terezií Dubinovou je krátké zastavení na cestě návratu ke kořenům moudrosti ženské spirituality. Moudrosti, která se tvoří a sílí společným sdílením pocitů, myšlenek, názorů, meditací a nasloucháním duši i tělu. A předáváním této moudrosti mužům.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

ZRANĚNÁ KOLEKTIVNÍ PAMĚŤ ŽEN

Termín židovský feminismus může stále působit jako paradoxní spojení. Tím, že ženy vstoupily aktivně do interpretace biblických textů a v posledních letech začaly být také veřejně ordinovány na rabínky, se v judaismu začíná pozvolna obnovovat ženský princip.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

O dospělosti, mateřství a klíči k duši

Terezie: Mnoho lidí v naší společnosti na něco stěžuje. Mají pocit, že se mají špatně. Jde ovšem o zkreslený pohled: kdo vycestoval, mnohdy pozná, jak se máme výborně a jaké jsou výdobytky bohaté evropské společnosti. Přitom ta stojí na hodnotách předpokládajících dospělou mentalitu, na lidech, kteří např. solidárně přispívají do sociálního systému, a nikoli na těch, kteří se ho snaží různě oklamat a obejít. Eva: Součástí dětské mentality je už to, že si stěžujeme.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Fyzioterapie je obor, který se snaží vracet lidi do života, tím, že pečuje o funkčnost a spokojenost těla. „Pro mě se nejzajímavějším odvětvím stalo tělo ženy,“ říká fyzioterapeutka a maminka dvou dětí Radka Tomášková. Zvolila si cestu gynekologie, porodnictví a neplodnosti. „Potkala jsem moudrou a zkušenou školitelku metody Ludmily Mojžíšové, paní Hanu Volejníkovou. Díky ní o sobě dnes mohu říci, že jsem fyzioterapeutka pro ženy,“ pokračuje Radka.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Den co den se setkává s ženami, které touží po miminku, ale … z různých důvodů se jim nedaří. Ať jsou to ženy s gynekologickým problémem nebo zcela zdravé, stojí před nimi cesta, na kterou se hodí vykročit s průvodcem…

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Magie, totiž spolupráce s energií tvoření, je jen jedna – a záleží na našem záměru, úmyslu a stupni poznání, zda je podporující, či škodící. Jak došlo k tomu, že slovo magie, čarodějnictví, čarodějnice a čarodějka jsou vnímány negativně? Slovy Inelie Benz, jde o úspěšné kulturní, společenské a náboženské naprogramování, zapomenutí naší podstaty a našich možných schopností a dovedností.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Spolupracujeme

Zuzana Zońová

Zuzana Zońová

Fotografka s noblesou a skvělým okem

Zuzka nafotila většinu fotek na tomto webu. Dvě hodiny jsme mluvily a hodinu fotily a u toho popíjely skvělé cappuccino ve Werichově vile. Zuzka říká, že nefotí člověka, ale krásu. Takže vás nepustí, dokud to z vás “nedostane”. :-). 

zuzanazonova.com

Kateřina Tygl

Kateřina Tygl

Nadšená marketérka a zakladatelka Ženy v byznysu

Katka je výborná odbornice na marketing, umí skvěle poradit, vyzná se v technologiích tak, že by jí leckterý geek mohl závidět, a hlavně je umí prakticky využít. Založila platformu pro sdílení zkušeností podnikavých žen a nově organizuje také konferenci Ženy v byznysu.

katerinatygl.cz

Olivie Ishabel Pospíšilová

Olivie Ishabel Pospíšilová

Lektorka ženských kruhů

Olivie provádí ženy na cestě k ženskosti, vlastní síle a sebelásce. Vážíme si její velké moudrosti, pokory a odvahy. Vede ženské kruhy, semináře i víkendové pobyty pro ženy. Nezištně propojuje ženy a vytváří tak podporující a laskavé ženské společenství. Nově nabízí osobní konzultace a terapie.

rozkvetanizeny.cz

 

Pro autory

Vážení autoři a kolegové,

Pokud nám chcete nabídnout svoji knihu k vydání, přečtěte si prosím pozorně tyto pokyny a případně zašlete vaši nabídku a představu spolupráce.

Máme zájem o následující témata: osobní rozvoj, spiritualita, nové paradigma, empowerment, body mind spirit, celostní přístup ke zdraví a k člověku.
Na přečtení každého rukopisu si vyhrazujeme minimálně 6 týdnů, po jejichž uplynutí vám zašleme odpověď na vaši nabídku.

Naším cílem je vydávat knihy s potenciálem měnit životy lidí k lepšímu, zároveň je třeba, aby takové knihy oslovily co nejširší publikum, protože je to náš zdroj příjmů, bez kterého nelze fungovat. Proto vybíráme knihy, o kterých věříme, že se budou prodávat. Vaše rukopisy by tedy měly oslovit co nejvíce čtenářů. Je-li vaše kniha odborná nebo určena úzkému okruhu čtenářů, doporučujeme zvážit vydání knihy vlastním nákladem.