Kdo jsem

Jsem maminka dvou dospělých dětí, partnerka, nakladatelka, překladatelka a nadšená bylinkářka. Vystudovala jsem práva a pracovala několik let pro mezinárodní firmu. Po mateřské jsem se začala věnovat osvětovým, charitativním a vzdělávacím projektům. Nejdříve na Britské ambasádě jako projektová manažerka, později jako ředitelka Nadace Divoké husy a naposledy jako manažerka charitativních projektů v České televizi.

Nyní vydávám knížky, které mě osobně inspirovaly a na jejichž tvorbě se podílím, a pracuji s bylinami a s květovými esencemi. Připravuji na míru Bachovy a Australské esence, které účinně vylaďují psychiku.

Miluji přírodu, tanec, vodu, Irsko a cestování.

Nyní vydávám knížky, které mě osobně inspirovaly a na jejichž tvorbě se podílím, a pracuji s bylinami a s květovými esencemi. Připravuji na míru Bachovy a Australské esence, které účinně vylaďují psychiku >>> www.flowerpowerterapie.cz

Jak jsem začala?

Zlatý květ jsem založila v roce 2017, protože jsem chtěla českým čtenářům nabídnout knížky své oblíbené autorky a mystičky Inelie Benz. Považuji ji za jednu z nejzajímavějších duchovních učitelek současnosti, za kombinaci moderní vědmy, praktické matky a šamanky v jednom. Rozhodnutí uzrálo po našem osobním setkání v Gironě.

Jako první jsem se rozhodla vydat její knížku JSI ČARODĚJ/KA?, protože jsem vnímala, že je potřeba uvést téma magie a tvorby reality na pravou míru. Peníze na její vydání jsem během pouhého jednoho týdne a bez předchozích zkušeností vybrala v crowdfundingové kampani. První knížka tak mohla vzniknout díky podpoře více než dvou stovek podporovatelů a nadšenců.

Jaké knihy vydávám a proč?

Vydávám knihy, které jdou hned k jádru věci. Knihy, jež inspirují, nabízejí nový pohled na témata často tabuizovaná či zkreslená a přinášejí tzv. EMPOWERMENT.

Vypůjčím si definici EMPOWERMENTU od amerického psychiatra Judiho Chamberlina, který definuje empowerment tím, že jmenuje jeho klíčové prvky: být si vědom vlastní možnosti rozhodnout se, mít přístup k informacím a zdrojům, mít více možností na výběr (nejenom ano-ne, buď-a nebo), asertivita, pocit, že můžu něco změnit (mít naději), myslet kriticky a umět se podívat na věci z různých úhlů, poznat a naučit se vyjadřovat svůj vztek, necítit se osaměle, cítit, že někam patřím, pochopit, že lidé mají svá práva, mít možnost ovlivňovat svůj život a společenství, kde žiji, učit se dovednostem, které považuji za důležité, ovlivňovat pohled druhých na moje vlastní možnosti, „nezůstat stát v koutě“, názor, že osobní růst a vývoj je nekonečný, budování pozitivního sebeobrazu a překonání „stigmatu“.

Proč bych měla číst zrovna tvoje knihy a ne chodit do skupinové terapie nebo svépomocné skupiny nebo do kostela?

Každý sám nejlépe ví, co v daném okamžiku potřebuje. Jednou to může být kniha, podruhé terapie. Jde mi o to, aby si každý i s pomocí informací v knihách obsažených uměl pomoci sám. Aby uvažoval v souvislostech. Moje knihy podporují každého, aby si našel svoji vlastní cestu a originální řešení svých problémů sám v sobě. Aby přestal hledat neustále nové metody a spoléhat na to, že to někdo jiný ví lépe než on sám.

Jaký problém pomáhám lidem vyřešit?

Jak se rychle zorientovat v dnešním světě přebujelých informací. Jak věřit více sám sobě, svému vnímání, své intuici, svému tělu. Umět sám číst a rozumět informacím, které mi moje tělo, moje vnímání a moje mysl  předkládají. Umět rozlišovat informace. Chápat historické, kulturní, společenské souvislostí toho, co se dnes děje ve vztazích mezi lidmi, ve společnosti, v oblasti spirituality.

Jak se zorientovat v měnící se kvalitě a povaze partnerských vztahů, jak být v souladu se svým tělem, pokud se s partnerem připravuji na miminko. Jak se propojit a hlouběji vnímat propojení s Matkou Zemí.

V čem vynikám?

Své autory osobně znám, knihy sama překládám a podílím se na grafické podobě knihy. Záleží mi na tom, aby mé knihy byly krásné zevnitř i zvenčí, aby obohatily oko i Ducha.
Využívám moderní způsob financování, tzv. crowdfunding (společné financování). Díky tomu se na vzniku mých knížek podílí moje rodina, přátelé, kolegové i široká veřejnost a knihy tak v sobě mají energii spolutvorby.
Spolupracuji s odborníky a autory, kteří jsou špičkami ve svém oboru.

Jsou moje knihy jen pro ženy?

I pro muže. Je pravda, že převaha čtenářek jsou zatím ženy, ale máme také mnoho mužských čtenářů. A to mě těší!

Co ekologie a udržitelnost?

Při přípravě i výrobě knih spolupracuji pouze s českými firmami. Tisknu pouze limitované množství knih, tedy takové, které vím, že je reálné dostat ke čtenářům. Jakmile vnímám, že téma knihy se „vyčerpalo“, již ji nedotiskuji.

Spolupracuji s tiskárnou, která splňuje veškeré ekologické limity a požadavky.

Snažím se balit a posílat knihy co nejvíce šetrně a ekologicky. Recykluji krabice ze spřáteleného farmářského obchodu a organizuji při crowdfundingu vždy osobní odběr.

Věřím v sílu vzájemné spolupráce a podpory. Doba „osamělých vlků” skončila.
Věřím, že pokud chci něco změnit, potřebuji začít u sebe, a nečekat, že to někdo zařídí.
Věřím, že každý máme svoji jedinečnou vnitřní moudrost.
Věřím, že moje knihy podporují každého, aby si našel svoji vlastní cestu a žil svůj život v souladu sám se sebou.

V médiích

Rozhovor Terezie Dubinové s Barborou Tachecí pro Český rozhlas
Přednáška Terezie Dubinové na Dnech židovské kultury v Olomouci
Rozhovor se spisovatelkou Terezii Dubinovou pro Pravý domácí časopis

Jsme na začátku nového příběhu…

S Terezií Dubinovou o době transformace, změně paradigmatu, znovuprobouzející se ženské síle, o naději a otevřených srdcích a o tom, že opravdovost a upřímnost je víc než dokonalost.

 

Spisovatelka Terezie Dubinová o knize Rozhovor s andělem

Právě vychází nová kniha Inelie Benz v češtině! Po debutu Jsi Čaroděj/ka? jsme s kamarádkou Monikou zvolily pro vydání v jejím nakladatelství Zlatý květ Ineliinu knihu Rozhovor s andělem. Kdo by neměl rád anděly, že ano… Ale jak to tak u Inelie bývá, z milého příběhu o setkání malé holčičky s andělem Gabrielem se vyvine fascinující rozhovor o povaze duše,o  náboženství, úloze andělů na Zemi, podstatě evoluce, lidských schopnostech a jejich omezení či o charakteru času.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Pomohlo by nám vědět, že máme na co navazovat, říká autorka knihy Kořeny ženské spirituality

Rozhovor s hebraistkou Terezií Dubinovou je krátké zastavení na cestě návratu ke kořenům moudrosti ženské spirituality. Moudrosti, která se tvoří a sílí společným sdílením pocitů, myšlenek, názorů, meditací a nasloucháním duši i tělu. A předáváním této moudrosti mužům.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

ZRANĚNÁ KOLEKTIVNÍ PAMĚŤ ŽEN

Termín židovský feminismus může stále působit jako paradoxní spojení. Tím, že ženy vstoupily aktivně do interpretace biblických textů a v posledních letech začaly být také veřejně ordinovány na rabínky, se v judaismu začíná pozvolna obnovovat ženský princip.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

O dospělosti, mateřství a klíči k duši

Terezie: Mnoho lidí v naší společnosti na něco stěžuje. Mají pocit, že se mají špatně. Jde ovšem o zkreslený pohled: kdo vycestoval, mnohdy pozná, jak se máme výborně a jaké jsou výdobytky bohaté evropské společnosti. Přitom ta stojí na hodnotách předpokládajících dospělou mentalitu, na lidech, kteří např. solidárně přispívají do sociálního systému, a nikoli na těch, kteří se ho snaží různě oklamat a obejít. Eva: Součástí dětské mentality je už to, že si stěžujeme.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Fyzioterapie je obor, který se snaží vracet lidi do života, tím, že pečuje o funkčnost a spokojenost těla. „Pro mě se nejzajímavějším odvětvím stalo tělo ženy,“ říká fyzioterapeutka a maminka dvou dětí Radka Tomášková. Zvolila si cestu gynekologie, porodnictví a neplodnosti. „Potkala jsem moudrou a zkušenou školitelku metody Ludmily Mojžíšové, paní Hanu Volejníkovou. Díky ní o sobě dnes mohu říci, že jsem fyzioterapeutka pro ženy,“ pokračuje Radka.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Den co den se setkává s ženami, které touží po miminku, ale … z různých důvodů se jim nedaří. Ať jsou to ženy s gynekologickým problémem nebo zcela zdravé, stojí před nimi cesta, na kterou se hodí vykročit s průvodcem…

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Magie, totiž spolupráce s energií tvoření, je jen jedna – a záleží na našem záměru, úmyslu a stupni poznání, zda je podporující, či škodící. Jak došlo k tomu, že slovo magie, čarodějnictví, čarodějnice a čarodějka jsou vnímány negativně? Slovy Inelie Benz, jde o úspěšné kulturní, společenské a náboženské naprogramování, zapomenutí naší podstaty a našich možných schopností a dovedností.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 

Spolupracuji

Terezie Dubinová

Terezie Dubinová

Hebraistka, spisovatelka a astroterapeutka

Připravuje kulturní program pro synagogy v Turnově a Jičíně, přednáší a vede semináře o ženské spiritualitě a židovství po celé ČR.

www.oheladom.cz

 

Zuzana Zońová

Zuzana Zońová

Fotografka s noblesou a skvělým okem

Zuzka nafotila většinu fotek na tomto webu. Dvě hodiny jsme mluvily a hodinu fotily a u toho popíjely skvělé cappuccino ve Werichově vile. Zuzka říká, že nefotí člověka, ale krásu. Takže vás nepustí, dokud to z vás “nedostane”. :-). 

zuzanazonova.com

Kateřina Tygl

Kateřina Tygl

Nadšená marketérka a zakladatelka Ženy v byznysu

Katka je výborná odbornice na marketing, umí skvěle poradit, vyzná se v technologiích tak, že by jí leckterý geek mohl závidět, a hlavně je umí prakticky využít. Založila platformu pro sdílení zkušeností podnikavých žen a nově organizuje také konferenci Ženy v byznysu.

katerinatygl.cz

Olivie Ishabel Pospíšilová

Olivie Ishabel Pospíšilová

Lektorka ženských kruhů

Olivie provádí ženy na cestě k ženskosti, vlastní síle a sebelásce. Vážíme si její velké moudrosti, pokory a odvahy. Vede ženské kruhy, semináře i víkendové pobyty pro ženy. Nezištně propojuje ženy a vytváří tak podporující a laskavé ženské společenství. Nově nabízí osobní konzultace a terapie.

rozkvetanizeny.cz

 

Pro autory

Vážení autoři a kolegové,

Pokud nám chcete nabídnout svoji knihu k vydání, přečtěte si prosím pozorně tyto pokyny a případně zašlete vaši nabídku a představu spolupráce.

Máme zájem o následující témata: osobní rozvoj, spiritualita, nové paradigma, empowerment, body mind spirit, celostní přístup ke zdraví a k člověku.
Na přečtení každého rukopisu si vyhrazujeme minimálně 6 týdnů, po jejichž uplynutí vám zašleme odpověď na vaši nabídku.

Naším cílem je vydávat knihy s potenciálem měnit životy lidí k lepšímu, zároveň je třeba, aby takové knihy oslovily co nejširší publikum, protože je to náš zdroj příjmů, bez kterého nelze fungovat. Proto vybíráme knihy, o kterých věříme, že se budou prodávat. Vaše rukopisy by tedy měly oslovit co nejvíce čtenářů. Je-li vaše kniha odborná nebo určena úzkému okruhu čtenářů, doporučujeme zvážit vydání knihy vlastním nákladem.