Kdo jsem

Jsem maminka dvou dospělých dětí, nadšená bylinkářka, vizionářka a networkerka. Vystudovala jsem práva, několik let pracovala pro mezinárodní firmu. Po mateřské jsem se začala věnovat osvětovým, charitativním a vzdělávacím projektům. Nejdříve na Britské ambasádě jako projektová manažerka, později jako ředitelka Nadace Divoké husy a naposledy jako manažerka charitativních projektů v České televizi.

Baví mě propojování lidí a světů, hledání souvislostí a lidské příběhy. To vše se nyní spojuje v mé práci. Kromě tvorby knih se věnuji bylinám a květovým esencím. Více na www.flowerpowerterapie.cz

Ráda cestuji, tančím a objevuji nová místa a lidi.

Jak jsem začala?

Zlatý květ jsem založila v roce 2017, protože jsem chtěla českým čtenářům nabídnout knížky své oblíbené autorky a mystičky Inelie Benz. Považuji ji za jednu z nejzajímavějších duchovních učitelek současnosti, za kombinaci moderní vědmy, praktické matky a šamanky v jednom. Rozhodnutí uzrálo po našem osobním setkání v Gironě.

Jako první jsem vydala její knížku JSI ČARODĚJ/KA? Líbila se mi jednoduchost a jasnost, se kterou píše o tabuizovaném tématu. Peníze na Čaroděj/ku jsem během pouhého jednoho týdne a bez předchozích zkušeností vybrala v crowdfundingové kampani. První knížka tak mohla vzniknout díky podpoře více než dvou stovek podporovatelů a nadšenců.

Jaké knihy vydávám a proč?

Vydávám knihy, které jdou hned k jádru věci. Knihy, jež inspirují, nabízejí nový pohled na témata často tabuizovaná či zkreslená a přinášejí tzv. EMPOWERMENT.

Vypůjčím si definici EMPOWERMENTU od amerického psychiatra Judiho Chamberlina, který definuje empowerment tím, že jmenuje jeho klíčové prvky: být si vědom vlastní možnosti rozhodnout se, mít přístup k informacím a zdrojům, mít více možností na výběr (nejenom ano-ne, buď-a nebo), asertivita, pocit, že můžu něco změnit (mít naději), myslet kriticky a umět se podívat na věci z různých úhlů, poznat a naučit se vyjadřovat svůj vztek, necítit se osaměle, cítit, že někam patřím, pochopit, že lidé mají svá práva, mít možnost ovlivňovat svůj život a společenství, kde žiji, učit se dovednostem, které považuji za důležité, ovlivňovat pohled druhých na moje vlastní možnosti, „nezůstat stát v koutě“, názor, že osobní růst a vývoj je nekonečný, budování pozitivního sebeobrazu a překonání „stigmatu“.

Čím vás mohou mé knihy obohatit?

Každý sám nejlépe ví, co v daném okamžiku potřebuje. Jednou to může být kniha, podruhé terapie. Jde mi o to, aby si každý i s pomocí informací v knihách obsažených uměl pomoci sám. Aby uvažoval v souvislostech. Moje knihy podporují každého, aby si našel svoji vlastní cestu a originální řešení svých problémů sám v sobě. Aby přestal hledat neustále nové metody a spoléhat na to, že to někdo jiný ví lépe než on sám.

Jak se rychle zorientovat v dnešním světě přebujelých informací. Jak věřit více sám sobě, svému vnímání, své intuici, svému tělu. Umět sám číst a rozumět informacím, které mi moje tělo, moje vnímání a moje mysl  předkládají. Umět rozlišovat informace. Chápat historické, kulturní, společenské souvislostí toho, co se dnes děje ve vztazích mezi lidmi, ve společnosti, v oblasti spirituality.

Jak se zorientovat v měnící se kvalitě a povaze partnerských vztahů, jak být v souladu se svým tělem, pokud se s partnerem připravuji na miminko. Jak se propojit a hlouběji vnímat propojení s Matkou Zemí.

V čem vynikám?

Své autory osobně znám, knihy sama překládám a podílím se na grafické podobě knihy. Záleží mi na tom, aby mé knihy byly krásné zevnitř i zvenčí, aby obohatily oko i Ducha.
Využívám moderní způsob financování, tzv. crowdfunding (společné financování). Díky tomu se na vzniku mých knížek podílí moje rodina, přátelé, kolegové i široká veřejnost a knihy tak v sobě mají energii spolutvorby.
Spolupracuji s odborníky a autory, kteří jsou špičkami ve svém oboru.

Jsou moje knihy jen pro ženy?

I pro muže. Je pravda, že převaha čtenářek jsou zatím ženy, ale máme také mnoho mužských čtenářů. A to mě těší!

Co ekologie a udržitelnost?

Při přípravě i výrobě knih spolupracuji pouze s českými firmami. Tisknu limitované série knih, aby nevznikaly nadbytky k likvidaci.

Spolupracuji s tiskárnou, která splňuje veškeré ekologické limity a požadavky.

Balím a posílám knihy co nejvíce šetrně a ekologicky. Recykluji krabice ze spřáteleného farmářského obchodu a  při crowdfundingu organizuji vždy osobní odběr.

Věřím v sílu vzájemné spolupráce a podpory. 
Věřím, že pokud chci něco změnit, potřebuji začít u sebe.
Věřím, že každý z nás ví, jak na to.